Pomiń zawartość →

Awaryjne zabezpieczenie dostaw prądu w zakładzie uzdatniania

Nowy agregat, który rzeszowski MPWiK uruchomił w Zakładzie Uzdatniania Wody jest w stanie zapewnić energię elektryczną dla całego procesu uzdatniania.

– To nowoczesny silnik Rolls-Royce MTU, ma 18 cylindrów i 1120 kilowatów mocy znamionowej – mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik Zakładu Uzdatniania Wody rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

– Agregat zabezpieczy nasze potrzeby energetyczne na wypadek ewentualnych problemów z dostawą energii elektrycznej. Daje nam większą niezależność i samowystarczalność – tłumaczy Marek Ustrobiński, prezes zarządu MPWiK Sp. z o.o. w Rzeszowie.

Agregat został umieszczony w specjalnie przygotowanym do tego celu pomieszczeniu. Próbny rozruch i praca potwierdziły sprawność i wydajność urządzenia.

Potężny silnik typu Hercules D/M 1270P to produkt firmy Rolls-Royce MTU. Podczas pracy jest obsługiwany i kontrolowany przez elektroniczny panel sterowania.

Zakład Uzdatniania Wody może produkować 84 tysiące metrów sześciennych wody na dobę. Obecnie średnia dobowa produkcja wody to około 37 tysięcy metrów sześciennych co stanowi blisko 44 procent pełnej wydajności zakładu.

Opublikowano w Aktualności