Pomiń zawartość →

Emeryci MPWiK spotkali się po latach

To było długo wyczekiwane spotkanie emerytów z MPWiK z szefostwem swojej dawnej firmy. – Cztery lata przerwy to długo – mówili goście zaproszeni przez MPWiK. Spotkanie odbyło się w sali Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Było wspaniałe jedzenie przygotowane przez uczniów zespołu szkół, spotkanie z szefostwem, ale także tańce i śpiewy.

– Jest nam niezmiernie miło, że po kilku latach przerwy udało nam się w końcu spotkać z liczną rzeszą naszych emerytów – mówił m. in. Marek Ustrobiński, prezes MPWiK. I dodawał: – Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w 2018 roku. W kolejnych latach pandemia koronawirusa skutecznie torpedowała nasze plany, ale dziś wreszcie jesteśmy razem. I chcemy wykorzystać tę okazję m. in. na to by Państwu przedstawić jak nasza firma się rozwija. Jak ją unowocześniamy i modernizujemy. To także wielka wasza zasługa bo przecież pracujemy na majątku i potencjale wypracowanym przez lata i przez każdą i każdego z was – mówił prezes Marek Ustrobiński.

Goście, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenia wysłane przez dział kadr MPWiK, zasiedli przy stołach ustawionych w sali gimnastycznej ZSG. Z zainteresowaniem wysłuchali informacji o tym jak rzeszowski MPWiK się rozwija, unowocześnia, jak staje się firmą XXI wieku i odpowiada na wyzwania przyszłości. O tym wszystkim opowiedział i objaśnił przygotowaną prezentację, Robert Potoczny, dyrektor ds. technicznych.

O ekonomicznej kondycji i perspektywach na przyszłość mówiła Joanna Sobolak, dyrektor ds. ekonomicznych i finansowych MPWiK.

Kilka słów powitania wygłosił Dariusz Ferenc, kierownik działu kadr.

Po dużej dawce danych o firmie przyszedł czas na relaks. Wielkim powodzeniem cieszyły smakołyki przygotowane przez uczniów ZSG oferowane na estetycznie i obficie urządzonym szwedzkim stole. Różnorodność menu była ogromna. Dla każdego coś smacznego.

Po uczcie dla żołądka przyszedł czas na ucztę dla ducha.

– Przed naszymi emerytami zaprezentowała się młodzież z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie prowadzonym przez dr Annę Czenczek. Swoimi umiejętnościami popisali się także tancerze ze Szkoły Tańca Sportowego Aksel z Rzeszowa. Zaprezentowali cha-chę, jive’a, rumbę i sambę. Było naprawdę na co popatrzeć i czego posłuchać – mówi Agnieszka Piejko z działu kadr MPWiK. Na zakończenie spotkania wszyscy emeryci otrzymali bony towarowe ufundowane przez spółkę.

Opublikowano w Aktualności