Nekrolog Robert Nedza

 

Msza święta pogrzebowa odprawiona zostanie w kaplicy na cmentarzu Wilkowyja w dniu 05.01.2022 r. o godz. 14:30, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Robert Nędza prawie całą swoją karierę zawodową związał z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, gdzie trafił - po pięciu latach pracy w WSK Rzeszów - w 1988 roku. Na drodze zawodowej przeszedł od pracownika fizycznego do stanowiska prezesa spółki.

Zaczynał pracę w Oczyszczalni Ścieków jako tokarz, tam pracował także jako chemik oraz mistrz utrzymania ruchu. Następnie był kierownikiem działu produkcji wody w zakładzie uzdatniania oraz dyrektorem technicznym MPWiK. Od 2015 roku pełnił funkcję prezesa spółki. Zawsze oddawał się swoim obowiązkom z wielką pasją.
W czasie kiedy zarządzał spółką przeprowadzono wiele kluczowych inwestycji i modernizacji technologicznych, dzięki którym rzeszowski MPWiK znalazł się w gronie najlepszych firm wodociągowych w kraju. Jest też wzorem dla wielu jako firma skutecznie korzystająca z unijnych dopłat do przeprowadzanych inwestycji.
Prezes Robert Nędza zapoczątkował także aktywność firmy w dziedzinie ekologii. MPWiK jest obecnie liderem wśród spółek miejskich w wykorzystaniu Odnawialnych Źródeł Energii. Robert Nędza jako pierwszy w Rzeszowie zdecydował się także na utworzenie na terenie spółki pierwszej miejskiej pasieki pszczelej. Był wielkim orędownikiem ekologii.
Śp. Robert Nędza na trwale zapisał się w historii spółki, ale także w pamięci współpracowników jako dobry kolega, przyjaciel, kreatywny szef, wrażliwy na oczekiwania i potrzeby podległych pracowników.