Pomiń zawartość →

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Jury konkursowe odwiedziło zbiornik MPWiK na osiedlu Pobitno

Nowy zbiornik na wodę zdatną do picia na osiedlu Pobitno zgłoszony do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” został zakwalifikowany do finału gdzie znalazł się w gronie najlepszych.

Zaprojektowany przez Biuro Projektów Gospodarki Wodnej i Ściekowej Biprowod – Warszawa sp. z o.o. zbiornik wykonany został przez Inżynierię Rzeszów SA na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie.

Obiekty, które decyzją jury konkursu znalazły się w finale są wizytowane. Delegacja kapituły konkursu przyjechała także do Rzeszowa. Goście obejrzeli nowy zbiornik, który został oddany do użytku w sierpniu ub. roku. Może pomieścić 15 tysięcy metrów sześciennych wody i zwiększa jej zapasy dla miasta do 54 tysięcy metrów sześciennych. Duże wrażenie na gościach zrobiła architektura obiektu, technologia fotowoltaiki jaką zastosowano, ale także kopuła zbiornika zbudowana z aluminium i digitalizacja obiektu oraz to, że świetnie komponuje się architektonicznie z otoczeniem.

Gala laureatów konkursu odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie 27 września. W gronie laureatów będą tam także przedstawiciele MPWiK Sp. z o.o. w Rzeszowie.

To już 27. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”.  Na stronie internetowej organizatorów czytamy m. in.: „(…) „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. (…) Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2023 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych  i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego (…)”.

W tak zacnym gronie inwestycji spełniających kryteria konkursu znalazł się nowy zbiornik wybudowany przez MPWiK Rzeszów.

Opublikowano w Aktualności