Pomiń zawartość →

Kranówka na bulwarach – MPWiK podczas Dnia Osiedla gen. Grota-Roweckiego

24 maja 2026 r. na rzeszowskich bulwarach odbyły się tegoroczne obchody „Dnia Osiedla gen. Grota-Roweckiego”, które wsparli pracownicy rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Na stoisku MPWiK mieszkańcy mogli napić się pysznej rzeszowskiej kranówki oraz porozmawiać z pracownikami Działu Asystenta Zarządu i Komunikacji, Laboratorium Centralnego, Sieci Wodociągowej oraz Transportu. W wydarzeniu udział wzięli: Krzysztof Matwij, Sabina Szyndler-Hołub, Sławomir Cisek, Agnieszka Węgłowska, Zenon Możdżeń, Marzena Szmigiel-Czerwińska, Piotr Kaczorowski, Agnieszka Kaczorowska, Paweł Micał oraz Daniel Sanecki.

Pracownicy wodociągów opowiadali o zaletach rzeszowskiej kranówki, zachęcali do jej picia, a także odpowiadali na pytania dotyczące jakości wody, prowadzonych badań oraz codziennej pracy nad tym, aby woda dostarczana mieszkańcom Rzeszowa zawsze spełniała najwyższe standardy jakości.

Goście mogli również zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem wykorzystywanym w codziennej pracy pracowników spółki wodociągowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się nowoczesny samochód WUKO służący do udrażniania kanalizacji, a także koparki, których możliwości działania można było zobaczyć z bliska.

Dodatkową atrakcją wydarzenia były konkursy z nagrodami przygotowane przez pracowników Działu PAZ.

Opublikowano w Aktualności