Rozdano tytuły i statuetki Liderów Regionu. Rzeszowski MPWiK został uhonorowany tytułem lidera w dziedzinie wdrażania nowoczesnych technologii oraz dynamicznego rozwoju.

Uroczysta gala Liderów Regionu plebiscytu zorganizowanego przez redakcję Nowin odbyła się w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Przyznano 21 prestiżowych tytułów w różnych dziedzinach. „W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia wyróżniliśmy firmy i instytucje z Podkarpacia, które wykazują się nie tylko wysoką jakością działalności, ale także wyjątkową innowacyjnością i zaangażowaniem w rozwój regionu” – czytamy na portalu Nowiny24.pl.
W takim gronie znalazł się rzeszowski MPWiK. Statuetkę i wyróżnienie odebrały Edyta Walczyk, dyrektorka ds. administracyjno-organizacyjnych i Joanna Sobolak dyrektorka ds. ekonomiczno-finansowych.
MPWiK doskonale prezentuje się w wielu dziedzinach. Nowoczesność, inwestowanie w najnowsze technologie, ochrona środowiska, odnawialne źródła energii, skuteczność w otrzymywaniu i wykorzystywaniu dla szybkiego rozwoju dostępnych unijnych dofinansowań – to znaki rozpoznawcze rzeszowskiej spółki wodociągowej.
W Rzeszowie w ostatnich latach wdrożono najnowocześniejsze technologie uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. Spółka intensywnie inwestuje w rozwój, a jej celem jest nie tylko dotrzymanie kroku szybkiemu rozwojowi miasta, ale także zapewnienie usług na najwyższym światowym poziomie.
Wiele inwestycji realizowanych przez MPWiK otrzymało wsparcie unijne, a projekty powstające w spółce zyskują najwyższe oceny ekspertów.
W czasie ostatnich 20 lat ze środków Unii Europejskiej MPWiK Sp. z o.o. pozyskał łącznie ponad 284 mln zł.












Obecnie spółka realizuje projekt, który jest szansą na wykonanie kolejnego skoku rozwojowego. Na realizacje nowych zamierzeń MPWiK otrzymał blisko 130 milionów złotych dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Wniosek rzeszowskiego MPWiK o dofinansowanie planowanych inwestycji został uznany najlepszym projektem w kraju. NFOŚiGW rozdysponował miliard sto milionów złotych dofinansowania. Największy udział w tym imponującym torcie przypadł Warszawie i Rzeszowowi.
