Pomiń zawartość →

O wodzie wiedzą niemal wszystko – nagrodziliśmy młodzież III LO za tę wiedzę

Trzeba było wykazać się nie tylko gruntowną znajomością tematu wody, ale także udzielić odpowiedzi w języku angielskim. Nagrodziliśmy najlepszych uczestników konkursu „ A big quiz about water” zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie z okazji Światowego Dnia Wody.

Zakres wiedzy, którą trzeba było się wykazać był bardzo duży. Międzyprzedmiotowy konkurs wiedzy o wodzie obejmował aż trzy dziedziny nauki: chemię, biologię i geografię. Konkurs odbył się 22 marca w III LO, a honorowym patronatem było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. – Skoro to konkurs wiedzy o wodzie to kto inny mógłby mu patronować – żartuje Marek Ustrobiński, prezes MPWiK, który wręczył laureatom nagrody ufundowane przez spółkę. Laureatów było 14. Otrzymali od MPWiK ciekawe książki oraz firmowe gadżety. Dyrekcja III LO ufundowała dla nich bilety do kina.
Tegoroczny konkurs wiedzy o wodzie i patronat MPWiK mogą być początkiem cyklicznej współpracy spółki ze szkołą. Być może uda się zainteresować akcją także inne rzeszowskie szkoły.
– Woda ma dla nas fundamentalne znaczenie bo jest podstawą funkcjonowania. Wymaga szacunku i dbałości. Wiedzy o niej, o procesach jej pozyskiwania, o tym dlaczego powinniśmy ją oszczędzać nigdy za wiele. Doceniamy wysiłki nauczycieli w dążeniu do tego by dzieci i młodzież miały jak największą wiedzę o wodzie i chętnie włączamy się do organizacji konkursów. Bardzo cieszy duże zainteresowanie młodzieży, która wykazała się znajomością tematu i zaangażowaniem – mówi Marek Ustrobiński.

Opublikowano w Aktualności