Pomiń zawartość →

Rzeszowski MPWiK pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, w którym realizowany jest program Banku Światowego

Specjaliści z Banku Światowego odwiedzili rzeszowski MPWiK w ramach programu Banku Światowego Utilities of the Future. Goście przebywali w Rzeszowie kilka dni i są zaskoczeni poziomem digitalizacji i organizacji pracy w rzeszowskiej spółce. MPWiK otrzymał certyfikat potwierdzający, że rzeszowska spółka rozpoczęła działania zmierzające do tego by zostać przedsiębiorstwem przyszłości.

Certyfikat wręczył Federico Perez Penalosa, przedstawiciel Banku Światowego. Prezes MPWiK Marek Ustrobiński odebrał dokument w rzeszowskim ratuszu, gdzie prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek gościł delegację Banku Światowego i przedstawicieli MPWiK.

Bank Światowy realizuje program, który ma na celu usprawnienie dostosowywania się przedsiębiorstw użyteczności publicznej do wymogów przyszłości.

– Program ma ułatwić przedsiębiorstwom nadążanie za realiami szybko zmieniającego się świata oraz funkcjonowanie w często nieprzewidywalnym środowisku operacyjnym – wyjaśnia adwokat Wojciech Wróbel z działu prawnego rzeszowskiego MPWiK.

Bank Światowy oferuje nie tylko pomoc finansową w formie grantów lub niskooprocentowanych pożyczek. – Pomoc banku odbywa się także w sferze pomocy i doradztwa analitycznego, projektowego czy technicznego. Jesteśmy pierwszym przedsiębiorstwem w Polsce, w którym realizowany jest ten program – mówi Marek Ustrobiński, prezes MPWiK.  

– Najistotniejsze dla programu obszary działania to innowacyjność, integracja społeczna, odporność na czynniki zewnętrzne i właściwa orientacja rynkowa  – dodaje mecenas Wojciech Wróbel.

BŚ zakłada, że przedsiębiorstwa objęte programem przejdą proces transformacyjny w celu osiągnięcia wyższej wydajności i stosowania międzynarodowych praktyk w działalności gospodarczej.

Przedstawiciele Banku Światowego spędzili w rzeszowskim MPWiK pięć dni, podczas których zapoznali się z działalnością i potencjałem firmy oraz stosowanymi metodami pracy. Byli zaskoczeni bardzo wysokim poziomem digitalizacji, innowacyjności oraz nowoczesnymi metodami pracy. Delegacja rzeszowskiego MPWiK została zaproszona przez Bank Światowy i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do Łodzi. Prezes Marek Ustrobiński został zaproszony w roli mówcy i przedstawi tam działalność rzeszowskiego MPWiK. Wydarzenie ma dostarczyć wiedzę i praktyczne wskazówki, jak przedsiębiorstwa wodociągowe w Polsce mogą poprawić swoją wydajność i usługi oferowane klientom.

Opublikowano w Aktualności