Pomiń zawartość →

Sześć razy najwyższe podium dla kierowcy rajdowego Romana Barana

Rajdowy Mitsubishi Lancer Evo prowadzony przez rzeszowskiego kierowcę rajdowego Romana Barana, a jeżdżący z logiem MPWiK Rzeszów staje się symbolem zwycięstwa. Roman Baran wygrał kolejny start. To było jego szóste zwycięstwo w klasie 3b Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Podczas 9. Wyścigu Górskiego Magura Małastowska w ramach GSMP 2022 Roman Baran doskonale wykorzystał panujące warunki i sięgnął po jeden z najlepszych wyników kilku ostatnich sezonów.

Rzeszowski kierowca reprezentujący L Racing Team, a jeżdżący m. in. z logiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie, miał przed trzecim tegorocznym startem dwa główne cele – wygrać rywalizację w klasie 3b i umocnić pozycję w klasyfikacji generalnej Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na Przełęczy Magury Małastowskiej obydwa cele zrealizował z nawiązką.

Pierwszy dzień rajdu zainaugurował drugim czasem na porannym treningu. ale do końca dnia był już najszybszym zawodnikiem w klasie. W dwóch podjazdach wyścigowych potwierdził dobre tegoroczne tempo. Po piąte zwycięstwo sięgnął z przewagą ponad 10 sekund nad Bartoszem Pawarskim.

Drugi dzień zawodów Roman Baran również rozpoczął od drugiego czasu treningu, ale sukcesywnie urywał kolejne sekundy. Od drugiego podjazdu treningowego, do samej mety liderował w klasie 3b. Unikał błędów i przygód, a tempo jakie narzucił, przyniosło kierowcy Mitsubishi Lancera Evo, najlepszy tegoroczny wynik. Dwukrotnie trzeci w podjazdach wyścigowych, zamknął 9. edycję Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej.

Po sześciu rundach GSMP 2022, Roman Baran ma na swoim koncie komplet 48 punktów. Przed wyścigiem w Banovcach (15-17 lipca 2022), ciekawie wygląda sytuacja w „generalce”, w której awansował do czołowej piątki, a strata do bezpośredniego rywala, to zaledwie 1 punkt. W sezonie 2021, w barwach L Racing Team wygrał w swojej stawce obie słowackie rundy, a to najlepsza zapowiedź kolejnych wyścigowych emocji. – To była dla nas wyjątkowo pozytywna edycja. Zrealizowaliśmy wszystkie najważniejsze cele, w klasie i w generalce. Podium w klasyfikacji generalnej, to dla nas piękna nagroda, ale cały zespół ciężko pracował na wynik. Magura jak zawsze wysoko zawiesiła poprzeczkę, a samochody przy tak wysokich temperaturach też nie miały lekko. Nasz Lancer dzielnie zniósł trudy weekendu, a to dobra prognoza na letnie rundy, gdzie może być jeszcze cieplej. Cieszę się, że nie zawiodłem zespołu i kibiców, że tempo było tak wysokie, a jazda bez przygód. Miałem wokół siebie wielu przyjaciół z Rzeszowa. Wszystko szło po naszej myśli i razem złożyło się na piękny wynik. Dziękuje konkurentom i kibicom za walkę i emocje. Jesteśmy naładowani pozytywną energią na weekend w Banovcach – mówi Roman Baran.

Opublikowano w Aktualności