Pomiń zawartość →

Zbiornik Pobitno zakwalifikowany do finału konkursu na budowę roku w Polsce

Zbiornik na wodę zdatną do picia na osiedlu Pobitno wybudowany przez MPWiK i oddany do użytku w sierpniu 2022 roku został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu Modernizacja Roku i Budowa XXI w.

Nowoczesny, w pełni zautomatyzowany zbiornik o pojemności 15 tysięcy metrów sześciennych brał udział w procedurach konkursowych w kategorii najciekawsza budowla ukończona w 2022 roku. „Przeszedł pomyślnie procedury konkursowe i zakwalifikował się do udziału w finale Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego…” – czytamy w piśmie, które dotarło do prezesa MPWiK, Marka Ustrobińskiego. Rzeszowski zbiornik wraz z nominacją do finału został umieszczony na interaktywnej mapie Polski wraz z wizytówką obiektu.

Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie sp. z o.o. przy współpracy Związku Powiatów Polskich, Polskiej Izby Budownictwa. Strategicznym partnerem medialnym jest dziennik Rzeczpospolita.

Głównym celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowalnych wyróżniających się szczególnymi walorami. Konkurs promuje m.in. funkcjonalność budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych, stosowanie wysokiej jakości materiałów, wysokie efekty ekologiczne.

Rzeszowski zbiornik spełnia na najwyższym poziomie wszystkie te kryteria. Zarówno inwestorskie jak i projektowe i wykonawcze. Zwycięzcy plebiscytu spotkają się we wrześniu na Zamku Królewskim w Warszawie gdzie odbędzie się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Opublikowano w Aktualności