Pomiń zawartość →

Nie tylko woda idzie „jak woda”

„…Wszystkie dzieci nasze są…” – śpiewa Majka Jeżowska i taka idea obowiązuje w Rzeszowie. Na imprezy zorganizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa w Rynku w Dniu Dziecka przybyły tysiące dzieci. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez miasto było także stoisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. I było oblegane. To nie jedyna miejska impreza, w której uczestniczy MPWiK.

Rzeszowskim Rynkiem 1 czerwca rządziły dzieci. – W samym centrum Rzeszowa bawiły się ich tysiące. Były grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli oraz rodzice z dziećmi, którzy mieli ten dzień wolny i przyszli do Rynku – mówi Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa.

Zabawa rozpoczęła się przed południem, a wszystkie dzieci i ich opiekunów przywitał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Były wspólne zabawy, konkursy, wspólne śpiewanie. A całość pod profesjonalnym przewodnictwem radnego Miejskiego Witolda Walawendra, nauczyciela muzyki. Jedną z atrakcji cieszących się wielkim powodzeniem było stoisko MPWiK. Rozgrzane emocjami i udziałem w różnych konkursach dzieci ustawiały się w długich kolejkach po wodę. Czystą i z sokiem, która na stoisku MPWiK była rozlewana do kubków. Kolejki ustawiały się także po gadżety MPWiK. Zeszyty, długopisy, opaski na rękę, krzyżówki, piłeczki do ściskania i inne poszły… jak woda.

Firma zorganizowała także Dzień Dziecka dla dzieci pracowników. Impreza odbyła się w ośrodku Kolorado w Kraczkowej. I tam nie brakowało atrakcji. Były zabawy interaktywne i gry oraz poczęstunki. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się wspinaczki oraz gra w kręgle. Imprezę uświetnił występ dzieci ze Szkoły Tańca Sportowego Aksel w Rzeszowie.

MPWiK zaznaczy także swoją obecność w życiu miasta także podczas kolejnych imprez w najbliższych dniach. W piątek 3 czerwca będziemy aktywnie uczestniczyć w zorganizowanych przez miasto nasadzeniach drzew w Parku Papieskim. Tam także pojawi się stoisko firmy, a na nim oprócz wody czystej i z sokiem będzie oferta specjalna: to miód z miejskiej pasieki na terenie Zakładu Uzdatniania Wody MPWiK oraz pakiety z nasionami do wysiewania łąk kwietnych. – Bardzo nam zależy na promowaniu wszelkich działań ekologicznych. Mamy u siebie pasiekę i łąki kwietnie i fajnie byłoby gdyby taka idea się rozprzestrzeniała. Zachęcamy do tworzenia łąk kwietnych – mówi Kazimierz Przerwanek, kierownik ZUW.

Dla uczestników triathlonu, który odbędzie się w najbliższą niedzielę MPWiK przygotował wodę w specjalnych woreczkach i kubkach.

Opublikowano w Aktualności